Ce trebuie sa adaugam la forum !?

Daca ai o idee sau sugestie pentru imbunatatirea forumului atat din punct de vedere aspect cat si functii, o poti scrie in aceasta sectiune .

Moderator: Administrator

Post Reply
S.P.Y
Administrator
Administrator
Ce trebuie sa adaugam la forum !?

Post by S.P.Y » Sat Jun 01, 2019 10:47 am

Salutare ,

Pentru o evolutie mai rapida a forumului am nevoie de ajutorul vostru cu propuneri despre ce trebuie sa adaug (chat, iconite ,categorii ,forumuri etc etc ). Toate propunerile le voi pune intr-o lista si le voi implementa treptat daca se pot adauga si consider ca este intradevar nevoie (probabil vor fi si chestii ce nu isi au rostul ).

P.S : Am decis momentan sa optez pentru "vechea" tema pentru ca am depus o munca la ea insa pe viitor o sa primeasca update-uri considerabile.
Orice probleme legate de forum/servere va rog sa le scrieti pe forum in sectiunea specifica pentru o solutionare mai rapida. In cazul in care nu se poate scrie in nici-o sectiune imi pute-ti scrie mesaj privat.

SPRING
Utilizator
Utilizator
Re: Ce trebuie sa adaugam la forum !?

Post by SPRING » Sat Jun 01, 2019 1:47 pm

Salut,

De ce nu incerci sa schimbi platforma mai bine? Un xenforo sau un ips de exemplu? Ar merge treaba mult mai usor pe una din ele.

S.P.Y
Administrator
Administrator

Post by S.P.Y » Fri Jun 07, 2019 7:30 pm

Salut ,

Am modificat permisiunile sa nu mai fie nevoie aprobarea pentru post , sper ca acum functioneaza corect. Legat de propunerea ta , nu stiu despre acele platforma insa nu asta e problema. Ideea e ca in tot acest timp am folosit phpbb3 si este la indemana pentru orcine.
Orice probleme legate de forum/servere va rog sa le scrieti pe forum in sectiunea specifica pentru o solutionare mai rapida. In cazul in care nu se poate scrie in nici-o sectiune imi pute-ti scrie mesaj privat.

CenzuraH
Utilizator
Utilizator

Post by CenzuraH » Fri Jun 07, 2019 9:53 pm

Hello. Chat!

Si ne trebuie un server, cu o sectiune de reclamatii, ca acolo e distractia
Lol

S.P.Y
Administrator
Administrator

Post by S.P.Y » Sat Jun 08, 2019 9:37 am

Salut ,

Lucrez la chat , legat de server ramane sa vedem.

CenzuraH
Utilizator
Utilizator

Post by CenzuraH » Sat Jun 08, 2019 10:16 am

Sau poate chat-ul nu e nevoie chiar asa mare, daca lumea va face un mic efort si va instala discord
Last edited by S.P.Y on Sat Jun 08, 2019 3:40 pm, edited 1 time in total.
Reason: Gata chatul :)

vS*MotörHead^
Utilizator
Utilizator

Post by vS*MotörHead^ » Sun Jun 09, 2019 10:43 pm

Poftim vechiul avatar default de pe forum:
Image

Functia de "spoiler" in post reply in caz ca nu este. M-am uitat dar nu am vazut-o.

@ In caz ca mai ai nevoie de ceva, sa imi spui pe FB si caut in documentele vechi, am toate temele precedente si o baza de date din 2013, dar nu cred ca mai poti face ceva cu ea, nu a fost exportata cum trebuie. Are extensie .sql si nu .db

S.P.Y
Administrator
Administrator

Post by S.P.Y » Fri Jun 14, 2019 6:06 pm

Da , trebuie sa adaug toate codurie BB (youtube , spoiler etc ) . Legat de back'up am tot ce inseamna VS ca back;up complete insa nu are rostul sa il pun doar sa fie pus .

LiptoN
Administrator
Administrator

Post by LiptoN » Sat Jul 06, 2019 4:49 pm

Mai bine fara chat o perioada - parerea mea personala. Astfel s-ar mai crea cateva zeci-sute de posturi in plus pe la off-topic. Iar cine vrea sa ajute cred ca ar putea sa deschida un subiect in care sa abordeze o tema generala in categoria de discutii generale. Cred ca ar fi un ajutor substantial pentru forum, deoarece suntem la inceput.

1.Subscriu si adaugarea codurilor BB de youtube si spoiler.- acum am vazut ca sunt adaugate de fapt. :)
2.Crearea unui subiect global in care sa pui link-urile de pe frkz si csservers ale serverului.
3.Stiu ca dispui de un timp liber mai limitat, ar fi interesant sa:
Adaugi culoarea respectiva rank-ului/grupului din care un utilizator apartine in asa fel incat aceasta sa fie vizibila si in subiecte. ( vezi poza atasata mai jos)

Code: Select all

https://ibb.co/h7tHRg3
4.Poate tot un subiect global cu detalii pentru promovarea serverului prin adaugarea de dropuri, cum era pe gametracker - cred ca si acum mai este, totusi.

Referitor la punctul 4, pe deoparte e ok sa intre playeri, dar sa aiba si cine sa admineze serverul in perioadele cand acesta este boostat.
Pe de alta parte, daca serverul nu are playeri, nu vrea nimeni sa se ocupe de un server gol. Asadar, prin expunera in public a oprtunitatilor, probabil ca cei care vor sa se implice vor fi la curent cu situatia dată.

Posibil sa avem un atuu in situatia in care serverele de deathrun cu mod clasic ar fi intr-un numar limitat, asa cum am vazut ca zicea cineva intr-un subiect de pe forum.

S.P.Y
Administrator
Administrator

Post by S.P.Y » Sat Jul 06, 2019 5:33 pm

Legat de chat , exact aceasi parere am si eu de aceea nu am insitat sa il pun. Consider ca topicul "offtopic" il putem folosi ca un chat , tot odata creem si continut.

1.Legat de coduri am adaugat , am sa incerc sa le fac mai "vizibile" insa cred ca sunt destul de vizibile.
2.Am sa il creez imediat.
3.Am sa incerc asta insa cred ca cel mai bine niste imagini cu rank's ar fii si mai bine.
4.E putin mai complicat asta , pentru inceput trebuie sa ne creem un grupulet de oameni ce sa promovam. Tot odata am sa creez si un grup de steam in care sa dau acces la cat mai multi sa dea invite ulterior promovand serverul ( cred ca putem face asta din ce imi aduc aminte )

Post Reply